Me toetame

Ettevõtete grupp Credit Union House toetab erivajadustega lapsi

Credit Union House toetab alates 2018. aastast rahaliselt mittetulundusühingut Eriline Maailm, mille tegevus on suunatud erivajadustega laste abistamisele.

Tänu meie toetusele valmis sotsiaalne lühivideo „Mina oskan“, mille eesmärk on pöörata ühiskonna tähelepanu erivajadustega laste probleemidele ja panna mõtlema nendesse suhtumisele tänapäeva ühiskonnas. Vaata videot

MTÜ Eriline Maailm juhid teavad oma kogemusest, milliste probleemidega peavad kokku puutuma erivajadustega laste vanemad. Nad kirjeldavad seda äärmiselt avameelselt: „Kahjuks on erivajadustega lapsed ühiskonna ettekujutuses hädised ja nõrgad, võimetud ja isegi ei vääri seda, et õppida, mängida ja sõbrustada tavalastega. Hakkame lõpuks lõhkuma seda stereotüüpi: vaadake, kui palju meie erilised lapsed oskavad! Ja see ei ole kaugeltki piir. Kõik, mida sellised lapsed ja nende pered vajavad, on tingimusteta aktsepteerimine ühiskonna poolt ja soov mõista, et ka puudega laps vajab armastust, sõprust ja tunnustust – nagu igaüks meist.“

MTÜ Eriline Maailm tegutseb juba viiendat aastat, ühendades ligikaudu 500 peret, kus kasvavad erivajadustega lapsed. Ühing korraldab regulaarselt vanemateklubi kokkusaamisi, koolitusi, loenguid ja kohtumisi spetsialistidega. Lisaks pakuvad MTÜ Eriline Maailm vabatahtlikud erivajadustega laste vanematele psühholoogilist tuge ja annavad vajalikku teavet.

Sel aastal pälvis MTÜ Eriline Maailm kodanikuühiskonna aasta tegija tiitli. Auhinnatseremoonia toimus Riigikogus ja auhinnad andis kätte Kodanikuühiskonna Sihtkapitali (KÜSK) juht Agu Laius.

Credit Union House aitab ka lastekodu kasvandikke. Nii näiteks aitasime 2017.aastal koos heategevusfondiga Minu Unistuste Päev täita väikeste patsientide unistusi. 2015. aastal külastasid meie toel Haiba lastekodu orvud ja Viimsi perekodu kasvandikud etendust Pipi Pikksukk Rahvusooperis Estonia. 2013. aastal ostsime koolitarbeid Tallinna lastekodu Maarjamäe keskuse kasvandikele ning korraldasime neile mustkunstniku etenduse. 2013. aastal kinkisime olmetehnika komplekti Tallinna lastekodu imikutega ja puuetega laste Mustamäe keskusele. 2012. aastal korraldasime Tallinna lastekodu Maarjamäe keskuse kasvandikele hariva ja meelelahutusliku ürituse.

Credit Union House toetustegevus on põhiliselt suunatud noorele põlvkonnale ja spordile.