Me toetame

Kaidi Kivioja sõidab Rio de Janeiro olümpiale!

Mai keskel kinnitas rahvusvaheline triatloniliit sportlaste nimekirja, kes sõidavad suveolümpiale Rio de Janeirosse. Naistest esindab Eestit Kaidi Kivioja, kelle sponsoriks me oleme. Kogu olümpiamängude ajaloos on see spordiala olnud Eestist esindatud vaid kahel korral – Ateena ja Pekingi mängudel.

Kaidi Kivioja sõnul oli olümpiakoondisesse pääsemine talle meeldivaks üllatuseks: „Minu peamine siht oli pääseda 2020. aasta Tokio olümpiale. Kuid ma olen õnnelik, et selline võimalus koguni varem kätte jõudis – tegin kõik endast sõltuva ning tulemus oli seda väärt.“

Meie ettevõtte juhatuse esimehe Maksim Sorokini sõnul on ettevõte alati püüdnud spordi arengule ja noorte perspektiivide avardamisele kaasa aidata ning 23-aastase Eesti spordineiu tulemused on vägagi rõõmustavad. „Elame koos terve maaga Kaidile olümpial kaasa. Viimastel kuudel on ta näidanud suurepäraseid tulemusi ning oleme kindlad, et teda ootab ees hiilgav sporditulevik,“ ütles Maksim Sorokin.

Sel hooajal on Kaidi teinud tõepoolest märkimisväärset karjäär. Ta ei ole mitte ainult olnud MM-etappidel pidevalt esikümne hulgas, vaid tõusnud maailma reitingus mitmeks kuuks 56. kohale. „Ausalt öeldes ma isegi mitte ei mõelnud hooaja alguses sellele, et saavutan kolme kuu pärast selliseid tulemusi,“ tunnistas Kivioja, kes olümpiavalikusse pääsemiseks treenis ja osales võistlustel Austraalias, LAV-is, Mehhikos ja Jaapanis. „Ma teadsin, et olümpiale pääsemine on võimalik ja just sellepärast oli minu treeningute ja võistluste areaal nii lai. Kuid kõik see tundus mulle pigem unistuse kui reaalse võimalusena.“

Olümpiamängude triatlon naiste arvestuses algab 20. augustil Fort Copacabanas kl 19 Eesti aja järgi. Võistlus koosneb 1,5-kilomeetrisest ujumisdistantsist, 40-kilomeetrist jalgrattasõidust ja 10-kilomeetrisest jooksudistantsist.