Me toetame

Tänu meie toele muutub kadunud inimeste otsimine lihtsamaks

2017. aasta kevadel ja suvel pakkusime rahalist abi Kadunud SA-le, mis juba kaheksa aastat aitab korraldada kadunud inimeste otsinguid. Sellise koostöö tulemusel said fondi aktivistid uuendada otsinguoperatsioonide läbiviimiseks vajaliku professionaalse varustuse ning viia läbi koolieelikutele suunatud õppeprogrammi.

Nimelt õnnestus ehitada allveekaamera, mis lubab uurida tiike ja väikseid järvi. Tehnilisel poole pealt jälgisid kaamera monteerimist Tartu klubi Maremark professionaalsed sukeldujad.
Lisaks soetati uus generaator, mille tehnilised näitajad vastavad Päästeameti nõudmistele, ning telliti spetsiaalne metalliotsija, mis lubab avastada kadunud inimeste riiete metalldetaile isegi läbitamatus poris.

Ning lõpuks korraldati Päästeameti laste metsalaagris Soomaal koolieelikutele suunatud õppeprogramm, kus käsitleti ohutuse küsimusi looduses viibimise ajal. Üritusel kõlanud loengute alusel luuakse lähiajal õppevideo, mis saadetakse koolidele.

Iga aasta läheb Eestis kaduma kümneid inimesi: nii pensionäre kui ka lapsi. Tihtipeale puudub riigil raha ja inimesi suuremahuliste otsinguoperatsioonide korraldamiseks, ning kadunud inimesi tuleb otsida sugulastel ja lähedastel. Just sellepärast on meie arvates oluline toetada ühiskondlikke organisatsioone, mis aitavad meeleheitel inimestel oma kadunud lähedasi otsida.