News

ERE Grupp: maksutõus viib ettevõtluse „varju“

30.11.2016

Adaur.ee: kinnisvaraturg peopesal

Mistahes ettevõtete maksukoormuse suurenemine viib selleni, et suurem osa ettevõtteid hakkab maksudest kõrvale hiilima. Seetõttu tuleks riigil väga ettevaatlikult läheneda maksusüsteemi reformimisele, on veendunud ERE Grupi spetsialistid.

„Täna kasutatava õhukese maksusüsteemi peamine eelis seisneb selles, et ettevõtted saavad tegutseda täiesti legaalselt, laskumata varimajandusse. Selle valdkonna komplitseerimine või maksukoormuse suurenemine tähendab ettevõtetele suurt ahvatlust minna „varju“, usub ERE Grupi juhatuse esimees Maksim Sorokin.

Sorokini sõnul peaks uus valitsus ikkagi kaaluma sotsiaalmaksu lae kehtestamist, kuna just selle maksu tasumine lasub täielikult tööandjal. „Tööandjad on juba ammu rääkinud sotsiaalmaksu langetamise vajadusest, kuid kahjuks otsustas uus koalitsioon nendest plaanidest loobuda,“ ütles Sorokin.

Erilist tähelepanu nõuab täna veel üks valdkond – väike- ja keskettevõtluse toetamine. ERE Grupi juhatuse esimehe sõnul oleks kõige efektiivsem selliseid ettevõtteid riigipoolselt rahastada, kuna pankade laenupoliitika ei luba tihtipeale vajaliku summa saamisele isegi lootagi.

Teisest küljest ei pea Sorokin positiivseks väike- ja keskmiste ettevõtete otsese toetamise ideed. „Tavaliselt näeme, et riiklikel fondidel ei jätku vahendite jagamiseks kompetentsi, kuigi väike- ja keskmised ettevõtted vajavad tõepoolest laenuvõimalusi. Riigil ei ole piisavalt palju pädevaid spetsialiste, et kontrollida toetatud ettevõtete tegevust,“ sõnas Sorokin.

Estonian Real Estate on asutatud 2005. aastal. Esialgu tegeles ettevõte kinnisvara vahendamisega, aga alates 2010. aastast on ettevõtete grupi ERE põhitegevuseks kinnisvaraareng ja investeerimine.