Kaidi Kivioja: „Sain olümpia maitset tunda – ja see on alles algus!“
19.09.2016
Triatleet Kaidi Kivioja, kelle sponsor on ERE Grupp, teenis Rio de Janeiro 2016 Olümpiamängudel 44. koha. 23-aastase sportlase sõnul jäi ta oma olümpiadebüüdiga rahule ja plaanib tulemusi parandada järgmistel olümpiamängudel.
Kuigi Kaidi Kivioja kartis, et ujumine osutub tema proovikiviks, tunnistas ta, et Copacabana rannas toimunud võistlusosa osutus kardetust lihtsamaks.
„Ma jäin ujumissooritusega rahule. Kui olin veest välja tulnud, ei olnud liidrite grupp minust sugugi kaugel, vaid jäi täiesti minu nägemisulatusse ,“ ütles Kaidi. Sportlase sõnul oli kõige keerulisem võistlusosa jalgrattasõidualgusetapp. „Oli tunda, et mul jääb veel veidi vastupidavusest puudu. Läks aega, enne kui suutsin end vajalikku rütmi sisse viia,“ rääkis sportlane. Enne jooksurajale minekut oli ta liidrist viie ja poole minuti võrra taga. „Distantsi lõpus jooksis hispaanlanna minust ette. Tegin kõik endast oleneva ega häbene miskit. Kui keegi oleks veel paar aastat tagasi kas või öelnud, et lähen olümpiale, oleksid paljud inimesed tema üle vaid naernud,“ sõnas Kivioja.
ERE Grupi juhatuse liikme Maksim Sorokini sõnul on ettevõte alati püüdnud spordi arengut ja noorte väljavaateid sel alal toetada ning noorte eesti sportlaste soorituste üle saab ainult rõõmustada. „Oleme alati Kaidisse uskunud. Teda ootab ees särav ja suurepärane sportlaskarjäär. Pole kahtlustki, et juba järgmistel olümpiamängudel saavutab ta silmapaistvaid tulemusi ja naaseb koju medaliga,“ ütles Maksim Sorokin.
Kaidi enda sõnul on olümpial osalemise emotsioonid nii võimsad, et ta kavatseb olümpiamängudel võistelda veel vähemalt kaks-kolm korda. „Ma olen praegu 23-aastane. Kõigi tippsportlaste vanus on kolmekümne ringis. Alles praegu hakkan aru saama, mida olümpiamängud endast kujutavad. Endast kui olümpiasportlasest mõtlemine tekitab hoopis teistsuguse tunde, “ räägib Kaidi. Tulevikus kavatseb sportlane pöörata enam tähelepanu ujumisele. Hetkel kavatseb Kaidi treeneriga läbi arutada oma esinemise olümpial ja koostada treeningkava tulevikuks.