Uudised

Tänu Eesti Arengu Hoiu-laenuühistule muutub kadunud inimeste otsimine lihtsamaks

19.10.2017

2017. aasta kevadel ja suvel pakkus Eesti Arengu Hoiu-laenuhistu rahalist abi Sihtasutusele Kadunud, mis juba kaheksa aastat aitab korraldada ja viia läbi kadunud inimeste otsinguid. Sellise koostöö tulemusel said fondi aktivistid uuendada otsinguoperatsioonide läbiviimiseks vajaliku professionaalse varustuse ning viia läbi koolieelikutele suunatud õppeprogrammi.

Nimelt õnnestus ehitada allveekaamera, mis lubab uurida tiike ja väikseid järvi.  Tehnilisel poole pealt jälgisid kaamera monteerimist Tartu klubi Maremark professionaalsed sukeldujad.

Lisaks oli soetatud uus generaator, mille tehnilised näitajad vastavad Päästeameti nõudmistele ning oli tellitud spetsiaalne metalliotsija, mis lubab avastada kadunud inimeste riiete metalldetaile isegi läbitamatus poris.

Ning lõpuks viidi Päästeameti poolt korraldatud laste metsalaagris Soomaal läbi koolieelikutele suunatud õppeprogramm, kus käsitleti ohutuse küsimusi looduses viibimise ajal. Ürituse raames kõlanud loengute alusel luuakse lähimal ajal õppevideo, mis saadetakse koolidele.

Iga aasta läheb Eestis kaduma kümneid inimesi: nii pensionäre kui lapsi. Tihtipeale puuduvad riiklikel struktuuridel rahalised vahendid ja inimjõud, et viia läbi suuremahulisi otsinguoperatsioone ning kadunud inimesi tuleb otsida sugulastel ja lähedastel. Just sellepärast on meie arvates oluline toetada ühiskondlikke organisatsioone, mis aitavad meeleheites sugulastel otsida kadunud inimesi